Zwyczaje, święta, przesądy

Jest to strona poświęcona wszelkiego rodzaju sprawom dotyczącym uduchowienia przeważającej części wilków, które wychowały się na terenie Królestwa, a w tym naszych postaci. Jeśli ktoś nie spędził całego życia pod kamieniem, zdecydowanie powinien słyszeć o zawartych tu informacjach!


Święta

x
x
*w budowie*
x
x

Symbolika kolorów

- Biel - kolor boski, wieczny; oznacza błogosławieństwo, czystość, przynależność do Krainy Skutej Lodem; jest kolorem ochronnym, a także symbolizuje poświęcenie się czemuś/komuś.

- Żółć/złoto - duma, niekiedy próżność, nieśmiertelność; kolor królewski, szczęśliwy, oznacza dobrobyt i wysoki status (podarowanie komuś złota = traktowanie wilka jak równego sobie), w pewnych okolicznościach może symbolizować również mądrość oraz szacunek.

- Srebro - pamięć i duchowy szacunek, ale także ochrona przed nieczystymi siłami i klątwami (każdy element odzieży wilków wysokich rangą powinien zawierać domieszkę srebra, nawet jeśli z wierzchu nie jest ono widoczne; wilki w żałobie odziewają się w srebrne ozdoby; wilki pełniące służbę kapłańską używają dużej ilości srebrnych ozdób, a ich płaszcze są obficie obszyte srebrnymi nićmi).

- Niebieski/Błękit - współczucie i wsparcie, w jaśniejszym tonie świadczy też o stałości i delikatności, a także o głębokim uczuciu. Ciemny granatowy jest symbolem męczeńskiej śmierci (skojarzenie z męczennikami wrzucanymi w doły wykute w ciemnoniebieskim lodzie), zaś jaśniejszy i bardziej nasycony - oddanie bogom i pokutę.

- Pomarańcz/Róż - intensywność, infantylność, dziecięce zauroczenia i ekspresje, a przy tym skłonność do dużych poświęceń dla drugiego wilka. Jaśniejsze pomarańcze oznaczają młodość i energię, zaś bardziej intensywne róże - dojrzałość i ekstrawagancję.

- Bordowy - kojarzy się z pożądaniem; podarowanie komuś prezentu w tym kolorze świadczy o głębokim, jednoznacznym zainteresowaniu drugim wilkiem, przy czym niekoniecznie wyklucza w tym wyznaniu istnienie wyższych uczuć. Kurtyzany na ulicach Królestwa noszą na głowie bordowe wianki, których nie spotyka się w przypadku pozostałych mieszkańców.

- Zieleń - szaleństwo, zarówno to o zabarwieniu pozytywnym, młodzieńczym, spontanicznym (jaśniejsze, bardziej nasycone kolory), jak i negatywnym (ciemne, wypłowiałe zielenie symbolem chorób), jednak granica jest bardzo płynna; symbolizuje także ryzyko, ucieczkę i podróże (podarowanie komuś zielonych ozdób, np. wstążek, może zarówno oznaczać uważanie go za lekkoducha, jak i być życzeniem szczęścia w podróżach).

- Brąz - kolor dowódców; kolor wskazujący na stanowczość oraz siłę fizyczną, odnoszący się do dzikich korzeni; symbolizuje również nowe życie i płodność (brązowe wstążki lub amulety podarowane wilkowi mają pomóc mu w udanych łowach; zabawki i ozdoby w tym kolorze będące prezentem dla szczenięcia  są życzeniem, by wyrosło ono na potężnego, zdrowego wilka).

- Fiolet - w ciemnej odsłonie jest to kolor symbolizujący gniew, potem szaleństwo (im ciemniejszy, tym bardziej negatywny), także jest doskonałym przewodzicielem magii cenionym przez wszelkiej maści wilki posługujące się tym żywiołem. Jaśniejszy odcień jest bardzo uniwersalny, dobry zarówno jako prezent dla kochanej osoby, jak i nieznajomego wilka.

- Czerwień -  zdrada, zaborczość, bardzo silne podkreślenie swojej potęgi - jeśli dajesz komuś roślinę o czerwonych liściach/płatkach, ustanawiasz swoją wyższość. Jeśli drugi wilk takowego prezentu nie przyjmie, pojawia się poważny konflikt. 

- Czerń - kolor, którego się unika; kolor wojny, jawna groźba, klątwa (skrytobójcy często oznaczają swoją ofiarę za pomocą czarnych kamieni, zwłok czarnych ptaków lub czarnej farby. W przeszłości władcy wyzywali innych władców do wojen poprzez porywanie ludu i zalewanie ich oczu toksynami w kolorze czarnym).


Oczywiście odbiór każdej z wyżej wymienionych barw powinien być traktowany indywidualnie, biorąc na wzgląd okoliczności, a nawet odcień i domieszki innych kolorów. Oczywiście stojące gdzieś czarne wazony nie będą z góry świadczyły o tym, że ich posiadacz jest mordercą, a jednak podarowanie takowego komuś byłoby niegrzeczne, a może nawet niepokojące (gdybyś np. był Zerdinem i nie miał z obdarowywaną osobą ciepłej relacji, po dostarczeniu komuś takiego prezentu prawdopodobnie dostrzegłbyś, że wojskowi częściej na ciebie zerkają), podobnie sytuacja wygląda w przypadku prezentów wielokolorowych - jeśli dostaniesz różowo-czerwono-żółty płaszcz w czarne paski i bordowe kropki niekoniecznie musi to oznaczać, że nadawca takiego przedmiotu ma poważne problemy z interpretacją własnych uczuć i powinieneś od razu wzywać straż z obawy o własne bezpieczeństwo (chyba, że straż modową).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Layout by Netka Sidereum Graphics